Reklam Alanı 1

150x400 px
TUSAD Başkanı Hasan Bayram'dan UKOME açıklaması! (11.05.2019)
İstanbul Turizm Seyahat Acentaları ve İşadamları Derneği (TUSAD) Başkanı Hasan Bayram, İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.
TUSAD-Baskani-Hasan-Bayramdan-UKOME-aciklamasi
TUSAD sosyal medya hesaplarından Hasan Bayram imzası ile paylaşılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:

''Değerli Turizmciler; 2 gün önce turizm camiasında yer alan bazı haberler üzerine açıklama gereği hasıl olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde UKOME toplantısına katılım sağlandığı ve yapılan bu toplantıda 9+1 araçlara artık süresiz bir şekilde yol belgesi verilmeyeceği ve bu araçların artık işe yaramayacağı, satılması yönünde net sözler söylenmiştir. Çıkan haberlerin tarihi 08.04.2019’dır. Haberlere göre 08.04.2019 tarihinde UKOME toplantısına girilmiştir.

Yukarıda açıklanan durumun akıbeti hakkında turizm camiası tarafından TUSAD’a yüzlerce telefon gelmiştir. Konu hakkında araştırma talep edilmiştir.

Yapılan araştırma sonucu 08.04.2019 tarihinde herhangi bir UKOME toplantısı yapılmamıştır. Konu tüm gerçekliği ile turizm camiasına TUSAD tarafından anlatılmıştır. Son UKOME toplantısı 18.03.2019 tarihinde yapılmış olup söz konu bu son toplantıda 9+1 turizm araçları için herhangi bir gündem olmamıştır.

Açıklamalarımıza karşı, UKOME Toplantısına İstanbul Vali Yardımcısının 02.05.2019 tarihinde katıldığı söylenerek bir açıklama yapmıştır. Bu tarihte de yapılan bir UKOME toplantısı görülmemektedir. Ayrıca UKOME üyeleri incelendiğinde İstanbul Vali Yardımcısı UKOME Üyesi olarak görülmemektedir. Yapılan son UKOME toplantısı ve kararları ayrıca bilginize sunulur.

Turizim basın ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

Hasan BAYRAM
TUSAD Başkanı

Kaynak: turizmhabermerkezi.net

Reklam Alanı 2

150x400 px