Reklam Alanı 1

150x400 px
Tusad Başkanı Bayram'dan, Turizm Haftası Kutlaması ve Riyad Fuarı Değerlendirmesi (18.04.2018)
TUSAD ( İstanbul Turizm Seyahat Acentaları ve İşadamları Derneği ) Başkanı Hasan Bayram yaptığı yazılı açıklamada, turizm haftasını kutladı ve geçtiğimiz hafta katıldıkları Riyad Uluslararası Turizm Fuarından izlenimlerini paylaştı.
Tusad-Baskani-Bayramdan-Turizm-Haftasi-Kutlamasi-ve-Riyad-Fuari-Degerlendirmesi
Turizme olan ilgi ve bakış açılarının her geçen gün daha iyiye gittiğine dikkat çeken Bayram, “Toplumumuzda turizm konusunda farkındalık oluşturmak, sektör temsilcilerinin anlaşılabilmesi amacı taşıyan Turizm Haftası kutlu olsun. Turizm Haftası vesilesiyle program düzenleyen İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN Beye teşekkür ederiz. Turizm ülkesi olduğuna inandığımız ülkemize turist akışı her geçen yıl artmaktadır. Önceleri turist sayısı ile vurguladığımız turizm sektörü artık kişi başı harcama kalitesine odaklanmış durumda. Kaliteyi ön planda tutuğumuz sürece başarı kaçınılmaz olacaktır.Acentalarımız yıllardır kendi imkanlarıyla yurtdışı fuar ve workshoplara katılım sağlamaktadırlar. Her ne kadar devlet kurumları son yıllarda yurtdışı tanıtımlarında acentalarımıza destek oluyorlarsa da halen fuar için giden kataloglarımız için havayollarından fazla kilo problemine takılıp binlerce lira şeklinde fahiş ücretler talep edilmektedir” dedi. 


Geçtiğimiz hafta katıldıkları Riyad Uluslararası Turizm Fuarından izlenimlerini de dile getiren TUSAD Başkanı Hasan Bayram, “ Geçen hafta Riyad Uluslararası Turizm Fuarında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ve Riyad Büyükelçilik koordinasyonunda 50 civarında seyahat acentamız TURKEY HOME standında yer alarak ülkemizin tanıtımını yaptılar. Suudi Arabistan ülkesinde katılım sağladığımız tüm fuar ve diğer tanıtım organizasyonlarında Büyükelçimiz Erdoğan KÖK ve Kültür Müşavirimiz Metin Bilge Beyin yakın ilgi ve alakaları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Riyad Uluslararası Fuarına ülkemizden katılım sağlayan tüm turizm sektör paydaşlarına manevi destek olmak adına fuar boyunca ben ve Yönetim Kurulu olarak çeşitli organizasyonlarda birlikteliği sağlamaya çalıştık. Körfez ve Ortadoğu turizminde ülkemiz açısından önemli bir yere sahip olan dost ve kardeş ülke Suudi Arabistan yetkililerine misafirperverlik için teşekkür ediyoruz. Suudi Arabistan’ın Değerli Kralı Selman Bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman Beye 2030 vizyonu ile turizmde yapacakları açılım projesi başarılı olarak yol almaya devam ediyor. Bu konuda tebrik ediyor ve iş birliği konusunda kardeş ülke Suudi Arabistan ile her zaman yan yana olacağımızı TUSAD olarak belirtiyoruz” dedi.

Kaynak : turizmdosyasi.net
Reklam Alanı 2

150x400 px